EPCOS (TDK) B32911A4222M289
B32911A4222M289 picture photo
Mfg. Part Number
B32911A4222M289
Brief Description
CAP FILM 2200PF 20% 440VAC RAD
Datasheet Download
B32911A4222M289.pdf
Availability of B32911A4222M289
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B32911A4222M289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32911A4222M289
Internal Part NumberEIS-B32911A4222M289
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package4,000
SeriesB32911
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC440V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32911A4222M289
Related LinksB32911A, B32911A4222M289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32911A4222M289 Details Description
Related parts for B32911A4222M289
CONN CHAMP 50 POS RECEPT RT/ANG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
SENSOR ELECTRON DETECTION datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS PIN datasheet.pdf
LONG CENTER BARRIER FOR AML PBS datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 22POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.082UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf