EPCOS (TDK) B32912A3473M289
B32912A3473M289 picture photo
Mfg. Part Number
B32912A3473M289
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 20% 760VDC RAD
Datasheet Download
B32912A3473M289.pdf
Availability of B32912A3473M289
QUANTITY
B32912A3473M289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32912A3473M289
Internal Part NumberEIS-B32912A3473M289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package4,680
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32912
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC330V
Voltage Rating - DC760V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32912A3473M289
Related LinksB32912A, B32912A3473M289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32912A3473M289 Details Description
Related parts for B32912A3473M289
IC DECDER/DEMUX 3-8 LINE 16TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
TRANS 2PNP 30V 4.8A 8SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 1.52M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
MALE CARD EDGE 30POS .100 DIP datasheet.pdf