EPCOS (TDK) B32913A4104M189
B32913A4104M189 picture photo
Mfg. Part Number
B32913A4104M189
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 20% 440VAC RADIAL
Datasheet Download
B32913A4104M189.pdf
Availability of B32913A4104M189
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B32913A4104M189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32913A4104M189
Internal Part NumberEIS-B32913A4104M189
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32913
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC440V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32913A4104M189
Related LinksB32913A, B32913A4104M189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32913A4104M189 Details Description
Related parts for B32913A4104M189
IC FPGA 534 I/O 780FBGA datasheet.pdf
CONN RECEPT 38POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
GDT 150V 15% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 0.18 OHM 5% AXL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 14HVSON datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf