EPCOS (TDK) B32913A4104M289
B32913A4104M289 picture photo
Mfg. Part Number
B32913A4104M289
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 20% 440VAC RADIAL
Datasheet Download
B32913A4104M289.pdf
Availability of B32913A4104M289
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B32913A4104M289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32913A4104M289
Internal Part NumberEIS-B32913A4104M289
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package1,920
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32913
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC440V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesX1 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32913A4104M289
Related LinksB32913A, B32913A4104M289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32913A4104M289 Details Description
Related parts for B32913A4104M289
IC OPAMP INSTR 550KHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
AMP .050 CL CEC 56 DUAL POS datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 1.28A 120 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 25V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
LED XLAMP 80CRI 2SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
26500 55C 55#20 P RECP SS WC datasheet.pdf
QPro Virtex-II 1.5V Military QML Platform FPGAs IC datasheet.pdf