EPCOS (TDK) B32913B4104K
B32913B4104K picture photo
Mfg. Part Number
B32913B4104K
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 10% 440VAC RADIAL
Datasheet Download
B32913B4104K.pdf
Availability of B32913B4104K
QUANTITY
B32913B4104K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32913B4104K
Internal Part NumberEIS-B32913B4104K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package2,160
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32913
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC440V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32913B4104K
Related LinksB32913, B32913B4104K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32913B4104K Details Description
Related parts for B32913B4104K
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PIN ASSEMBLY 14AWG datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 810MA 730 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
FIBER OPTIC RECEP datasheet.pdf
220UF 100V 18X18X16 MM 125C 2500 datasheet.pdf