EPCOS (TDK) B32914A4824M
B32914A4824M picture photo
Mfg. Part Number
B32914A4824M
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.82UF 20% 760VDC RAD
Datasheet Download
B32914A4824M.pdf
Availability of B32914A4824M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B32914A4824M Order Process
Ship out your order
Specifications of B32914A4824M
Internal Part NumberEIS-B32914A4824M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package640
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32914
PackagingBulk
Capacitance0.82µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC330V
Voltage Rating - DC760V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesX1 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32914A4824M
Related LinksB32914, B32914A4824M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32914A4824M Details Description
Related parts for B32914A4824M
OSC XO 32.768MHZ HCMOS TTL PC datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 32MHZ 10MSOP datasheet.pdf
POE INJECTOR 20W 48V DESKTOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN IDC 6POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 28HSOP datasheet.pdf
MODULAR DBL DOOR ENCL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf