EPCOS (TDK) B32921C3473K
B32921C3473K picture photo
Mfg. Part Number
B32921C3473K
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 10% 305VAC RAD
Datasheet Download
B32921C3473K.pdf
Availability of B32921C3473K
QUANTITY
B32921C3473K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32921C3473K
Internal Part NumberEIS-B32921C3473K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32921
PackagingBulk
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC305V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32921C3473K
Related LinksB32921, B32921C3473K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32921C3473K Details Description
Related parts for B32921C3473K
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV OPN COLLECTOR 6SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS .100" STACKER datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A 6HSOP datasheet.pdf
FLAME CURRENT TEST LEAD datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 15A AC/DC datasheet.pdf
SENSOR 40CH 20MM P-P PNP datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf