EPCOS (TDK) B32922C3474K289
B32922C3474K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32922C3474K289
Brief Description
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
B32922C3474K289.pdf
Availability of B32922C3474K289
QUANTITY
B32922C3474K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32922C3474K289
Internal Part NumberEIS-B32922C3474K289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
Automotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package2,560
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32922
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC305V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)0.689" (17.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32922C3474K289
Related LinksB32922C, B32922C3474K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32922C3474K289 Details Description
Related parts for B32922C3474K289
IC DAC 8BIT OCTAL SRL 20-SOIC datasheet.pdf
CONN RING TONG 14AWG #5/16 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A 5-DDPAK datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 100-240V PNL datasheet.pdf
TOOL HEAD CRIMP 16AWG STRATO datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
9POS M R/A .590 PI FILTER datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 12V 6UDFN datasheet.pdf