EPCOS (TDK) B32932A3224K
B32932A3224K picture photo
Mfg. Part Number
B32932A3224K
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 10% 305VAC RAD
Datasheet Download
B32932A3224K.pdf
Availability of B32932A3224K
QUANTITY
B32932A3224K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32932A3224K
Internal Part NumberEIS-B32932A3224K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHeavy Duty X2 Film Capacitor
Automotive Industry Capacitors
Featured ProductB3293X Series Heavy Duty Capacitors
Film Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32932
PackagingBulk
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC305V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesX2 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32932A3224K
Related LinksB32932, B32932A3224K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32932A3224K Details Description
Related parts for B32932A3224K
EVALUATION FIXTURE FOR ADS807E datasheet.pdf
HEATSINK TO-202 CLIP-ON 5W datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP SC70-3 datasheet.pdf
CONN RECPT 31POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 29.09VC SMD datasheet.pdf
24P MTA156 CONN ASSY 22AWG LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf