EPCOS (TDK) B32934A3155M
B32934A3155M picture photo
Mfg. Part Number
B32934A3155M
Brief Description
CAP FILM 1.5UF 20% 305VAC RADIAL
Datasheet Download
B32934A3155M.pdf
Availability of B32934A3155M
QUANTITY
B32934A3155M Order Process
Ship out your order
Specifications of B32934A3155M
Internal Part NumberEIS-B32934A3155M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package1,120
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32934
PackagingBulk
Capacitance1.5µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC305V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesX2 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32934A3155M
Related LinksB32934, B32934A3155M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32934A3155M Details Description
Related parts for B32934A3155M
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IDC CABLE - MKR34K/MC34G/MPR34K datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 70NS 56TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.15A 35 MOHM datasheet.pdf
MODEL 312 TAP SWITCH 30A 300V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
TV 23C 21#20 2#16 PIN PLUG datasheet.pdf
Quad 8-Bit, 65 MSPS Serial LVDS 3V A/D Converter IC datasheet.pdf