JST Sales America Inc. B32B-PHDSS(LF)(SN)
B32B-PHDSS(LF)(SN) picture photo
Mfg. Part Number
B32B-PHDSS(LF)(SN)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER PHD TOP 32POS 2MM
Datasheet Download
B32B-PHDSS(LF)(SN).pdf
Availability of B32B-PHDSS(LF)(SN)
QUANTITY
B32B-PHDSS(LF)(SN) Order Process
Ship out your order
Specifications of B32B-PHDSS(LF)(SN)
Internal Part NumberEIS-B32B-PHDSS(LF)(SN)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPHD Connectors
Standard Package250
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesPHD
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.114" (2.90mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeDetent Lock
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32B-PHDSS(LF)(SN)
Related LinksB32B-PHDS, B32B-PHDSS(LF)(SN) Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
B32B-PHDSS(LF)(SN) Details Description
Related parts for B32B-PHDSS(LF)(SN)
RES 24K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRIAC 600V 25A TOP3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
LENS FOR SEOUL P4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 EYELET 44POS datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf