EPCOS (TDK) B37830R0100K021
B37830R0100K021 picture photo
Mfg. Part Number
B37830R0100K021
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 10PF 25V NP0 0504
Datasheet Download
B37830R0100K021.pdf
Availability of B37830R0100K021
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B37830R0100K021 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37830R0100K021
Internal Part NumberEIS-B37830R0100K021
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37830R0100K021
Related LinksB37830R, B37830R0100K021 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37830R0100K021 Details Description
Related parts for B37830R0100K021
FIXED IND 330UH 50MA 16 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A 2MM GOLD datasheet.pdf
MODULE VF DISPLAY 40X2 5MM CHAR datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP MICA 1800PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
ASSY DOUBLER 8.5A 200V FAST REC datasheet.pdf