EPCOS (TDK) B37931K5682K060
B37931K5682K060 picture photo
Mfg. Part Number
B37931K5682K060
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
B37931K5682K060.pdf
Availability of B37931K5682K060
QUANTITY
B37931K5682K060 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37931K5682K060
Internal Part NumberEIS-B37931K5682K060
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37931K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37931K5682K060
Related LinksB37931K, B37931K5682K060 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37931K5682K060 Details Description
Related parts for B37931K5682K060
WIRE TIE 3.25" 18LBS NATURAL datasheet.pdf
IC BLOCK BUILD FLTR LONOIS 8MSOP datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12VDC 42MM PANEL datasheet.pdf
IC ACCELEROMETER 3-AXIS 28-QFN datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 150MA 2.5 OHM TH datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 33 OHM 1606 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 0.64MM datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 124MA 13.5 OHM datasheet.pdf