EPCOS (TDK) B37931K9104K070
B37931K9104K070 picture photo
Mfg. Part Number
B37931K9104K070
Brief Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603
Datasheet Download
B37931K9104K070.pdf
Availability of B37931K9104K070
QUANTITY
B37931K9104K070 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37931K9104K070
Internal Part NumberEIS-B37931K9104K070
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37931K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37931K9104K070
Related LinksB37931K, B37931K9104K070 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37931K9104K070 Details Description
Related parts for B37931K9104K070
COVER CIRCULAR 1.89" ID 250PCS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 1CH 16SOIC datasheet.pdf
IC ADC 14BIT DUAL BIPO 24-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 2.69A 41 MOHM datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf