EPCOS (TDK) B37933K5820J60
B37933K5820J60 picture photo
Mfg. Part Number
B37933K5820J60
Brief Description
CAP CER 82PF 50V C0H 0603
Datasheet Download
B37933K5820J60.pdf
Availability of B37933K5820J60
QUANTITY
B37933K5820J60 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37933K5820J60
Internal Part NumberEIS-B37933K5820J60
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37933K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency, Automotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37933K5820J60
Related LinksB37933K, B37933K5820J60 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37933K5820J60 Details Description
Related parts for B37933K5820J60
ADC 10BIT 1CH 500KSPS 6-LLP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 315MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf