EPCOS (TDK) B37940K2331J060
B37940K2331J060 picture photo
Mfg. Part Number
B37940K2331J060
Brief Description
CAP CER 330PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
B37940K2331J060.pdf
Availability of B37940K2331J060
QUANTITY
B37940K2331J060 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37940K2331J060
Internal Part NumberEIS-B37940K2331J060
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37940K2331J060
Related LinksB37940K, B37940K2331J060 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37940K2331J060 Details Description
Related parts for B37940K2331J060
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XBEE RS232 INT ANT datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 13.4VC SMA datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 1W LEADS datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 12"L X 8"W datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 8POS datasheet.pdf
THYRISTOR 90V 400A SMB datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM LCKD RTR 24VDC datasheet.pdf