EPCOS (TDK) B37979G1681J000
B37979G1681J000 picture photo
Mfg. Part Number
B37979G1681J000
Brief Description
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
B37979G1681J000.pdf
Availability of B37979G1681J000
QUANTITY
B37979G1681J000 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37979G1681J000
Internal Part NumberEIS-B37979G1681J000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDigi-Key Leaded Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37979G
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37979G1681J000
Related LinksB37979G, B37979G1681J000 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37979G1681J000 Details Description
Related parts for B37979G1681J000
IC EEPROM 16KBIT 3MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 2.5K 16-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.8KHZ RRO SC88A datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
RES 1M OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD datasheet.pdf
LED CBL ASSY 5MM 0.5W WH/BK 6"LD datasheet.pdf