EPCOS (TDK) B37979G5221J000
B37979G5221J000 picture photo
Mfg. Part Number
B37979G5221J000
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
B37979G5221J000.pdf
Availability of B37979G5221J000
QUANTITY
B37979G5221J000 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37979G5221J000
Internal Part NumberEIS-B37979G5221J000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37979G
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37979G5221J000
Related LinksB37979G, B37979G5221J000 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37979G5221J000 Details Description
Related parts for B37979G5221J000
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4K FLASH 20-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
LED PRISM 3MM YLW/YLW/YLW SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG BLACK 250' datasheet.pdf
IC AMP VHF/UHF LOW-NOISE 4WLP datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD323 datasheet.pdf
750 TB SP CL INTERLACE/T datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.15A 3SOT23 datasheet.pdf