EPCOS (TDK) B37984M5105M000
B37984M5105M000 picture photo
Mfg. Part Number
B37984M5105M000
Brief Description
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
B37984M5105M000.pdf
Availability of B37984M5105M000
QUANTITY
B37984M5105M000 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37984M5105M000
Internal Part NumberEIS-B37984M5105M000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37984M
PackagingBulk
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.354" L x 0.295" W (9.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37984M5105M000
Related LinksB37984M, B37984M5105M000 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37984M5105M000 Details Description
Related parts for B37984M5105M000
IC MONITOR VOLTAGE UNIV 8DIP datasheet.pdf
TAPE POLY FILM 1.5"X 72YD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 42POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC REG 6OUT BUCK/LINEAR SYNC SMD datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY 400W 100V datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE GLAND datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 200MW SOD323 datasheet.pdf
DIODE FRED 600V 5A DPAK datasheet.pdf