EPCOS (TDK) B37984M5684K054
B37984M5684K054 picture photo
Mfg. Part Number
B37984M5684K054
Brief Description
CAP CER 0.68UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
B37984M5684K054.pdf
Availability of B37984M5684K054
QUANTITY
B37984M5684K054 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37984M5684K054
Internal Part NumberEIS-B37984M5684K054
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37984M
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.354" L x 0.295" W (9.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37984M5684K054
Related LinksB37984M, B37984M5684K054 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37984M5684K054 Details Description
Related parts for B37984M5684K054
IC CROSSPOINT SWITCH 4X4 44MLF datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
OSC XO 24.5454MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 7POS datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
06 MALE CRIMP S/BORE LATCHED datasheet.pdf
BERGSTIK II SR ST datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
HEADER 3POS SMT WHITE datasheet.pdf