EPCOS (TDK) B37986N5103J000
B37986N5103J000 picture photo
Mfg. Part Number
B37986N5103J000
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
B37986N5103J000.pdf
Availability of B37986N5103J000
QUANTITY
B37986N5103J000 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37986N5103J000
Internal Part NumberEIS-B37986N5103J000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37986N
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency, Automotive
RatingsAEC-Q200
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37986N5103J000
Related LinksB37986N, B37986N5103J000 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37986N5103J000 Details Description
Related parts for B37986N5103J000
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 740MA 230 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 408VWM 690.9VC AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 25V 20% 1411 datasheet.pdf
HOOK MICRO TEST CONN BLUE datasheet.pdf
LED CBI 2MM BI-LEVEL Y,Y datasheet.pdf
IC CPLD 2160MC 6.72NS 144FTBGA datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ6 M25 datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 20POS datasheet.pdf