EPCOS (TDK) B37986N5682J000
B37986N5682J000 picture photo
Mfg. Part Number
B37986N5682J000
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
B37986N5682J000.pdf
Availability of B37986N5682J000
QUANTITY
B37986N5682J000 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37986N5682J000
Internal Part NumberEIS-B37986N5682J000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37986N
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency, Automotive
RatingsAEC-Q200
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37986N5682J000
Related LinksB37986N, B37986N5682J000 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37986N5682J000 Details Description
Related parts for B37986N5682J000
FIXED IND 4.5UH 6.5A 14 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 220mA Backlight 16-DIP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf