EPCOS (TDK) B37987F1223K000
B37987F1223K000 picture photo
Mfg. Part Number
B37987F1223K000
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
B37987F1223K000.pdf
Availability of B37987F1223K000
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B37987F1223K000 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37987F1223K000
Internal Part NumberEIS-B37987F1223K000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37987F
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37987F1223K000
Related LinksB37987F, B37987F1223K000 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37987F1223K000 Details Description
Related parts for B37987F1223K000
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 235MHZ 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONN RING TONG 16-14AWG M8 SOLIS datasheet.pdf
CONN TERM DBL FACE SLTD 14-16AWG datasheet.pdf
RES 0.365 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SURFACE BELT 1X132" A VFN datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
LM1N 3.5/90/6 BK 4.5MM PIN datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
ESD SMOCK JCKT KNTTD CFFS GR LG datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO-214AC datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf