| Internal Part Number | EIS-B39122B1610U810 | |
| Standard Package | 9,000 | |
| Category | Filters | |
| Family | SAW Filters | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Frequency | 1.22GHz Center | |
| Bandwidth | 8MHz | |
| Filter Type | Band Pass | |
| Insertion Loss | 3.6dB | |
| Applications | Digital Cable Filter | |
| Package / Case | 8-SMD, No Lead | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Height (Max) | 0.043" (1.10mm) | |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | |