EPCOS (TDK) B39201B5045H510
B39201B5045H510 picture photo
Mfg. Part Number
B39201B5045H510
Manufacturer
Product Category
SAW Filters
Brief Description
FILTER SAW IF 201.0MHZ SMD
Datasheet Download
B39201B5045H510.pdf
Availability of B39201B5045H510
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B39201B5045H510 Order Process
Ship out your order
Specifications of B39201B5045H510
Internal Part NumberEIS-B39201B5045H510
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Filters
FamilySAW Filters
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency201MHz Center
Bandwidth290kHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss4.4dB
ApplicationsBase Stations
Package / Case10-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.063" (1.60mm)
Size / Dimension0.524" L x 0.256" W (13.30mm x 6.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B39201B5045H510
Related LinksB39201B, B39201B5045H510 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B39201B5045H510 Details Description
Related parts for B39201B5045H510
JUMPER-H1501TR/A3049G/H1501TR 12 datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL 37.9KHZ TOP datasheet.pdf
IC DRVR DUAL SYNC BUCK 16-QFN datasheet.pdf
ROD STANDARD ALUMINUM datasheet.pdf
RES 182 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MTR 35 TRAPEZOID DIE 2AWG datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf