Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-03H-20-C3-R0
ATS-03H-20-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-03H-20-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-03H-20-C3-R0.pdf
Availability of ATS-03H-20-C3-R0
QUANTITY
ATS-03H-20-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-03H-20-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-03H-20-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.21°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-03H-20-C3-R0
Related LinksATS-03H-, ATS-03H-20-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-03H-20-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-03H-20-C3-R0
IC REG LDO 6V 0.1A 3HSIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 5V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
PNL MNT 5000K 600MCD WHITE datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
UM MAT 5 METER EXTENSION CABLE datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA JACK TO E.FL PLUG datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 400V 1.4A SOD57 datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 240PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf