EPCOS (TDK) B39389K9663D100
B39389K9663D100 picture photo
Mfg. Part Number
B39389K9663D100
Manufacturer
Product Category
SAW Filters
Brief Description
FILTER IF 38.9MHZ AUDIO 5SIP
Datasheet Download
B39389K9663D100.pdf
Availability of B39389K9663D100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B39389K9663D100 Order Process
Ship out your order
Specifications of B39389K9663D100
Internal Part NumberEIS-B39389K9663D100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilySAW Filters
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency38.9MHz Center
Bandwidth-
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss12.4dB
ApplicationsTV
Package / Case5-SIP
Mounting TypeThrough Hole
Height (Max)0.094" (2.40mm)
Size / Dimension0.539" L x 0.189" W (13.70mm x 4.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B39389K9663D100
Related LinksB39389K, B39389K9663D100 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B39389K9663D100 Details Description
Related parts for B39389K9663D100
IC ELIMINATOR BOUNCE HEX 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-12VOUT 1W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN ADAPTER 46P-46P F-M PNL MNT datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
1.25MM M/M 12POS 28AWG 300MM datasheet.pdf