EPCOS (TDK) B41456B9339M
B41456B9339M picture photo
Mfg. Part Number
B41456B9339M
Brief Description
CAP ALUM 33000UF 20% 100V SCREW
Datasheet Download
B41456B9339M.pdf
Availability of B41456B9339M
QUANTITY
B41456B9339M Order Process
Ship out your order
Specifications of B41456B9339M
Internal Part NumberEIS-B41456B9339M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMaterial Change 27/Mar/2015
Standard Package16
PackagingBulk
Capacitance33000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm
Lifetime @ Temp.12000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current19A
Impedance7 mOhm
Lead Spacing1.248" (31.70mm)
Size / Dimension3.028" Dia (76.90mm)
Height - Seated (Max)4.201" (106.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41456B9339M
Related LinksB41456, B41456B9339M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41456B9339M Details Description
Related parts for B41456B9339M
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 R/A DIP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 70W datasheet.pdf
LED XLAMP XP-C RED SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 48"L X 36"W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 91MA 5.7 OHM SMD datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPDT SHRT HNG LVR datasheet.pdf