EPCOS (TDK) B65843A200B38
B65843A200B38 picture photo
Mfg. Part Number
B65843A200B38
Manufacturer
Product Category
Ferrite Cores
Brief Description
FERRITE CORE EP 200NH T38
Datasheet Download
B65843A200B38.pdf
Availability of B65843A200B38
QUANTITY
B65843A200B38 Order Process
Ship out your order
Specifications of B65843A200B38
Internal Part NumberEIS-B65843A200B38
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Magnetics - Transformer, Inductor Components
FamilyFerrite Cores
SeriesB65843A
Core TypeEP
Inductance Factor (Al)200nH
Tolerance±4%
GapGapped
Effective Permeability (µe)198
Initial Permeability (µi)2300
MaterialT38
Core Factor (ΣI/A) mm-11.24
Effective Length (le) mm24.2
Effective Area (Ae) mm²19.5
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²14.9
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³472
FinishUncoated
Supplier Device PackageEP 13
Height6.50mm
Length12.80mm
Width9.00mm
Diameter-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B65843A200B38
Related LinksB65843, B65843A200B38 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B65843A200B38 Details Description
Related parts for B65843A200B38
DIP CABLE - CDP16G/AE16G/CDP16G datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 200MW 1005 datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST M12 datasheet.pdf
HD VT TH datasheet.pdf
CAP CER 9.9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC TOUCH SENSOR 75W 16VFQFPN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
COMPLEMENTARY DUAL 40V HIGH PERFORMANCE TRANSISTOR IC datasheet.pdf