EPCOS (TDK) B41570E5339Q
B41570E5339Q picture photo
Mfg. Part Number
B41570E5339Q
Brief Description
CAP ALUM 33000UF 25V SCREW
Datasheet Download
B41570E5339Q.pdf
Availability of B41570E5339Q
QUANTITY
B41570E5339Q Order Process
Ship out your order
Specifications of B41570E5339Q
Internal Part NumberEIS-B41570E5339Q
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
PackagingBulk
Capacitance33000µF
Tolerance-10%, +30%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)13 mOhm
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current15A
Impedance12 mOhm
Lead Spacing0.874" (22.20mm)
Size / Dimension2.032" Dia (51.60mm)
Height - Seated (Max)3.217" (81.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41570E5339Q
Related LinksB41570, B41570E5339Q Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41570E5339Q Details Description
Related parts for B41570E5339Q
JUMPER-H9992TR/1853 BR/X 3" datasheet.pdf
TOOL CRIMPER FIB-OPTIC SRF/SMF datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM60H/MC60F/MDM60H datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 29POS 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
KIT DEVELOPMENT EFM32 GECKO datasheet.pdf
LED BASE T3 1/4 MINI PANEL IND datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 300V 30A TO247 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf