Bourns Inc. CR0402-FX-6343GLF
CR0402-FX-6343GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-FX-6343GLF
Brief Description
RES SMD 634K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-FX-6343GLF.pdf
Availability of CR0402-FX-6343GLF
QUANTITY
CR0402-FX-6343GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-FX-6343GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-FX-6343GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-FX-6343GLF
Related LinksCR0402-F, CR0402-FX-6343GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-FX-6343GLF Details Description
Related parts for CR0402-FX-6343GLF
RES 2.94K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 3POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 40V RADIAL datasheet.pdf
381 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 50V 0.15W SC89 datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf