EPCOS (TDK) B41821A6106M7
B41821A6106M7 picture photo
Mfg. Part Number
B41821A6106M7
Brief Description
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL
Datasheet Download
B41821A6106M7.pdf
Availability of B41821A6106M7
QUANTITY
B41821A6106M7 Order Process
Ship out your order
Specifications of B41821A6106M7
Internal Part NumberEIS-B41821A6106M7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
SeriesB41821
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)20 Ohm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current60mA
Impedance-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41821A6106M7
Related LinksB41821, B41821A6106M7 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41821A6106M7 Details Description
Related parts for B41821A6106M7
SWITCH DIP SIDE-ACTUATED 7POS datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER 44PLCC SUPERPRO5K datasheet.pdf
IC FPGA 370 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC DRVR HALF BRDG 100V 2A 8-SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH ANLG 8CH 16HXQFN datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV DARL 4SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
DGTL ISO 5.7KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf