EPCOS (TDK) B41821F8228M
B41821F8228M picture photo
Mfg. Part Number
B41821F8228M
Brief Description
CAP ALUM 2200UF 20% 63V RADIAL
Datasheet Download
B41821F8228M.pdf
Availability of B41821F8228M
QUANTITY
B41821F8228M Order Process
Ship out your order
Specifications of B41821F8228M
Internal Part NumberEIS-B41821F8228M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package375
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB41821
PackagingBulk
Capacitance2200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41821F8228M
Related LinksB41821, B41821F8228M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41821F8228M Details Description
Related parts for B41821F8228M
CONN HEADER .100 SINGL R/A 29POS datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 12K OHM 16DIP datasheet.pdf
CARD EDGE 44POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 68.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RACK STEEL 17.5X21X19.5 BLK datasheet.pdf
CONN HSG 24POS .100 SINGLE VER D datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 1KX9 35NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE PIN RA datasheet.pdf