EPCOS (TDK) B41821F8228M1
B41821F8228M1 picture photo
Mfg. Part Number
B41821F8228M1
Brief Description
CAP ALUM 2200UF 20% 63V RADIAL
Datasheet Download
B41821F8228M1.pdf
Availability of B41821F8228M1
QUANTITY
B41821F8228M1 Order Process
Ship out your order
Specifications of B41821F8228M1
Internal Part NumberEIS-B41821F8228M1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB41821
PackagingBulk
Capacitance2200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41821F8228M1
Related LinksB41821, B41821F8228M1 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41821F8228M1 Details Description
Related parts for B41821F8228M1
CONN HEADER 26POS 2MM STR DL PCB datasheet.pdf
MODULE PIP 5VIN 6A SMD datasheet.pdf