EPCOS (TDK) B41828A5336M
B41828A5336M picture photo
Mfg. Part Number
B41828A5336M
Brief Description
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL
Datasheet Download
B41828A5336M.pdf
Availability of B41828A5336M
QUANTITY
B41828A5336M Order Process
Ship out your order
Specifications of B41828A5336M
Internal Part NumberEIS-B41828A5336M
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB41828
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41828A5336M
Related LinksB41828, B41828A5336M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41828A5336M Details Description
Related parts for B41828A5336M
WASHER SEALING 3/8 STN STEEL datasheet.pdf
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
FUSE BLOK BLT DWN 32V 500A CHASS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 5KV R42 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 3A 14VSON datasheet.pdf