EPCOS (TDK) B41828B3228M
B41828B3228M picture photo
Mfg. Part Number
B41828B3228M
Brief Description
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Datasheet Download
B41828B3228M.pdf
Availability of B41828B3228M
QUANTITY
B41828B3228M Order Process
Ship out your order
Specifications of B41828B3228M
Internal Part NumberEIS-B41828B3228M
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB41828
PackagingBulk
Capacitance2200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41828B3228M
Related LinksB41828, B41828B3228M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41828B3228M Details Description
Related parts for B41828B3228M
KIT DESIGN LIU DS21448L T1/J1/E1 datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/4"X6" 28 PCS BLK datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS .100 DL R/A AU datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.0022 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS 2.00MM R/A SLDR datasheet.pdf
HE RELAYS 1 FORM A 9VDC datasheet.pdf
LED ASSY PNL 3MM YLW DIFF 24" datasheet.pdf