EPCOS (TDK) B41851A9335M
B41851A9335M picture photo
Mfg. Part Number
B41851A9335M
Brief Description
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL
Datasheet Download
B41851A9335M.pdf
Availability of B41851A9335M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B41851A9335M Order Process
Ship out your order
Specifications of B41851A9335M
Internal Part NumberEIS-B41851A9335M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB41851
PackagingBulk
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current29mA
Impedance-
Lead Spacing0.079" (2.00mm)
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41851A9335M
Related LinksB41851, B41851A9335M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41851A9335M Details Description
Related parts for B41851A9335M
CONN RECEPT 10POS R/A GOLD BLACK datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ 8MSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 3.3K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PROG 8-TSSOP datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
3PHASE SOLID-STATE CONTACTOR datasheet.pdf
CAP CER 68PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
DIE SET (SET OF 2) (ATP-D-143) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf