EPCOS (TDK) B43084B9105M
B43084B9105M picture photo
Mfg. Part Number
B43084B9105M
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
1UF 400V 10X12.5 SINGLE END
Datasheet Download
B43084B9105M.pdf
Availability of B43084B9105M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B43084B9105M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43084B9105M
Internal Part NumberEIS-B43084B9105M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLB4 Series 22/Feb/2013
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesB43084
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43084B9105M
Related LinksB43084, B43084B9105M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43084B9105M Details Description
Related parts for B43084B9105M
IC PHY/LINK LAYER CTRLR 128-TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 3 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12.1 OHM 1% 20W datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 150MW EMD2 datasheet.pdf