EPCOS (TDK) B43252B2337M
B43252B2337M picture photo
Mfg. Part Number
B43252B2337M
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
B43252B2337M.pdf
Availability of B43252B2337M
QUANTITY
B43252B2337M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43252B2337M
Internal Part NumberEIS-B43252B2337M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package160
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.13A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43252B2337M
Related LinksB43252, B43252B2337M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43252B2337M Details Description
Related parts for B43252B2337M
RES SMD 1.8K OHM 0.5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
IC XMITTER LVDS DUAL 144-TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 6PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20K OHM 5% 175W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf