EPCOS (TDK) B43252C9227M
B43252C9227M picture photo
Mfg. Part Number
B43252C9227M
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43252C9227M.pdf
Availability of B43252C9227M
QUANTITY
B43252C9227M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43252C9227M
Internal Part NumberEIS-B43252C9227M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package260
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.07A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43252C9227M
Related LinksB43252, B43252C9227M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43252C9227M Details Description
Related parts for B43252C9227M
FIXED IND 27UH 1.54A 110 MOHM datasheet.pdf
KIT EMULATOR FSICE FOR 9 datasheet.pdf
DIODE MODULE FULL BRIDGE SP6 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 400MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 2.55A 84 MOHM TH datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf