EPCOS (TDK) B43254C4337M
B43254C4337M picture photo
Mfg. Part Number
B43254C4337M
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP
Datasheet Download
B43254C4337M.pdf
Availability of B43254C4337M
QUANTITY
B43254C4337M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43254C4337M
Internal Part NumberEIS-B43254C4337M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating350V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.33A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43254C4337M
Related LinksB43254, B43254C4337M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43254C4337M Details Description
Related parts for B43254C4337M
IC SUPERVISOR 4.60V LOW TO92 datasheet.pdf
IC DELAY LINE 10TAP 50NS 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48SSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 3MHZ 8TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf