EPCOS (TDK) B43305A5187M67
B43305A5187M67 picture photo
Mfg. Part Number
B43305A5187M67
Brief Description
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
B43305A5187M67.pdf
Availability of B43305A5187M67
QUANTITY
B43305A5187M67 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43305A5187M67
Internal Part NumberEIS-B43305A5187M67
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
PackagingBulk
Capacitance180µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)750 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.26A
Impedance1.06 Ohm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43305A5187M67
Related LinksB43305A, B43305A5187M67 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43305A5187M67 Details Description
Related parts for B43305A5187M67
TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT363 datasheet.pdf
IC QUADRATURE MODULATOR 16-SOIC datasheet.pdf
SW PIANO DIP 8 POS SEALED T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" T/H GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES 50K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IC FILTER DUAL SWITCH CAP 20-DIP datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf