EPCOS (TDK) B43305A9127M80
B43305A9127M80 picture photo
Mfg. Part Number
B43305A9127M80
Brief Description
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43305A9127M80.pdf
Availability of B43305A9127M80
QUANTITY
B43305A9127M80 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43305A9127M80
Internal Part NumberEIS-B43305A9127M80
PackagingBulk
Capacitance120µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.13 Ohm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current870mA
Impedance1.53 Ohm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43305A9127M80
Related LinksB43305A, B43305A9127M80 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43305A9127M80 Details Description
Related parts for B43305A9127M80
IC DVR/RCVR EIA/TIA-232 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8K FLASH 32-LQFP datasheet.pdf
IC DDR REGISTER 48-TVSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 20% 2312 datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HOUSING 11POS 3.96MM POS LK datasheet.pdf