EPCOS (TDK) B43305A9227M
B43305A9227M picture photo
Mfg. Part Number
B43305A9227M
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43305A9227M.pdf
Availability of B43305A9227M
QUANTITY
B43305A9227M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43305A9227M
Internal Part NumberEIS-B43305A9227M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package320
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)620 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.27A
Impedance830 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43305A9227M
Related LinksB43305, B43305A9227M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43305A9227M Details Description
Related parts for B43305A9227M
TOOL DIE SET 50 OHM BELDEN 8281 datasheet.pdf
CONN UHF PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONN SPAD SPRNG 14-16 AWG #10 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
LABEL 3 X 4" ORANGE 1000/PK datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf