EPCOS (TDK) B43305A9337M87
B43305A9337M87 picture photo
Mfg. Part Number
B43305A9337M87
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43305A9337M87.pdf
Availability of B43305A9337M87
QUANTITY
B43305A9337M87 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43305A9337M87
Internal Part NumberEIS-B43305A9337M87
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)410 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.69A
Impedance560 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43305A9337M87
Related LinksB43305A, B43305A9337M87 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43305A9337M87 Details Description
Related parts for B43305A9337M87
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 44 POS .197 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 2.9A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
BOX HEADER, 0.079 10 POS datasheet.pdf
CONN RECEPT 50POS datasheet.pdf
HAN D M GT CONTACT 0 5MM 20AWG datasheet.pdf