EPCOS (TDK) B43305B2687M80
B43305B2687M80 picture photo
Mfg. Part Number
B43305B2687M80
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
B43305B2687M80.pdf
Availability of B43305B2687M80
QUANTITY
B43305B2687M80 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43305B2687M80
Internal Part NumberEIS-B43305B2687M80
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package130
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)190 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.13A
Impedance260 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43305B2687M80
Related LinksB43305B, B43305B2687M80 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43305B2687M80 Details Description
Related parts for B43305B2687M80
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.8A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP 5-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CABLE 20COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC FPGA 184 I/O 240RQFP datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf