Orion Fans OD7025-12HHB01A
OD7025-12HHB01A picture photo
Mfg. Part Number
OD7025-12HHB01A
Brief Description
FAN AXIAL 70X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD7025-12HHB01A.pdf
Availability of OD7025-12HHB01A
QUANTITY
OD7025-12HHB01A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD7025-12HHB01A
Internal Part NumberEIS-OD7025-12HHB01A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsStandard Wire Colors For Fans
Standard Package40
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesOD7025
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 70mm L x 70mm H x 25mm W
Air Flow-
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD7025-12HHB01A
Related LinksOD7025-, OD7025-12HHB01A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD7025-12HHB01A Details Description
Related parts for OD7025-12HHB01A
CONN DB50 CRIMP MALE YLW CHROME datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1.82KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 300MA 4V datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323 datasheet.pdf
OSC MEMS 66.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf