EPCOS (TDK) B43305B5337M67
B43305B5337M67 picture photo
Mfg. Part Number
B43305B5337M67
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
B43305B5337M67.pdf
Availability of B43305B5337M67
QUANTITY
B43305B5337M67 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43305B5337M67
Internal Part NumberEIS-B43305B5337M67
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)410 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.86A
Impedance580 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43305B5337M67
Related LinksB43305B, B43305B5337M67 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43305B5337M67 Details Description
Related parts for B43305B5337M67
UPS 750VA 450W 8OUT W/SOFTWARE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN FFC VERT 4POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 16SOIC datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC YEL datasheet.pdf
RES 0.316 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.422 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 50VC SC90A datasheet.pdf
IC OPAMP GP 700KHZ 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN RA datasheet.pdf