EPCOS (TDK) B43305B9227M62
B43305B9227M62 picture photo
Mfg. Part Number
B43305B9227M62
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43305B9227M62.pdf
Availability of B43305B9227M62
QUANTITY
B43305B9227M62 Order Process
Ship out your order
Specifications of B43305B9227M62
Internal Part NumberEIS-B43305B9227M62
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package260
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)620 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.28A
Impedance830 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In - 3 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43305B9227M62
Related LinksB43305B, B43305B9227M62 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43305B9227M62 Details Description
Related parts for B43305B9227M62
IGBT 600V 40A 165W TO247 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
SW ROLLER LEVER SPST NC 16A 250V datasheet.pdf
TORX KEY L SHAPE T20 5.83" datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf