EPCOS (TDK) B43305D9337M
B43305D9337M picture photo
Mfg. Part Number
B43305D9337M
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Datasheet Download
B43305D9337M.pdf
Availability of B43305D9337M
QUANTITY
B43305D9337M Order Process
Ship out your order
Specifications of B43305D9337M
Internal Part NumberEIS-B43305D9337M
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)410 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.55A
Impedance560 mOhm
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B43305D9337M
Related LinksB43305, B43305D9337M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B43305D9337M Details Description
Related parts for B43305D9337M
RES SMD 26.1K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH PHVOLT 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 33K OHM 2506 datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/09/180 3.5 BK datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf